Латвія висловлює тверду підтримку Україні і продовжить політику санкцій проти агресора, – зустріч Глави Уряду зі Спікером Сейму

Латвія висловлює тверду підтримку Україні і продовжить політику санкцій проти країни-агресора через анексію Криму і ситуацію на Донбасі. Саме про це йшлося під час зустрічі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з Головою Сейму Латвії Інарою Мурнієце. Глава Парламенту перебуває в Україні з візитом.

«Територіальна цілісність України для нас надважлива. Ми дотримуємося жорсткої політики засудження порушення Росією суверенітету Україну та анексії Криму. Санкції дуже важливі. Поки Росія не виконає Мінські угоди, ніяких змін у санкційній політиці не буде», - зазначила І.Мурнієце.

«Ми відчуваємо підтримку Латвії на міжнародній арені, у питаннях суверенітету України, анексії Криму. Дякую за розуміння спільних загроз, які несе Росія для наших країн», - сказав у відповідь Прем’єр-міністр України.

В контексті таких загроз сторони обговорили декілька актуальних моментів, серед яких - будівництво газопроводу Nord Stream -2, а також введення в експлуатацію Керченського мосту, який будувався з порушенням всіх міжнародних правових норм і несе пряму загрозу українським безпековим, економічним та екологічним інтересам.

«Побудова Керченського мосту в Криму не може бути затверджена жодними цивілізованими нормами», - зазначила Інара Мурнієце.

«Будемо робити все для того, щоб у міжнародних судах добитися засудження протиправних дій Росії по відношенню до України. Вже почали отримувати рішення міжнародних судів, які є справедливими. Вони засвідчують всі нахабні злочини Росії», - наголосив у свою чергу Володимир Гройсман.

Він запевнив, що Київ був і залишається вірним партнером Латвії та всієї міжнародної спільноти – як з огляду політичних цінностей, так і виконання економічних зобов’язань. В тому числі по транзиту газу до європейських споживачів.

«Намагання побудувати Nord Stream-2 – це спроби Росії поставити в енергетичну залежність всіх партнерів. У цьому проекті немає економіки, лише політика. Для забезпечення газом споживачів у Європі є ГТС України, яка здатна на 100% виконати всі зобов’язання», - додав Прем’єр.

В ході розмови сторони також відзначили позитивну динаміку двосторонньої торгівлі. За підсумками минулого року вона зросла на 27% - до 461,6 млн. дол. США. «Ми розраховуємо на розширення співробітництва в реальному секторі економіки, насамперед, у галузі сільського господарства та інфраструктури», - додав Володимир Гройсман.

Довідково

1-2 березня поточного року Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман перебував з візитом у Латвії. Глава Уряду провів низку переговорів, у тому числі – з Президентом Латвії Раймондсом Вейонісом та Главою Уряду Латвії Марісом Кучинскісом. Делегації двох країн домовилися посилювати політичний діалог та нарощувати економічну співпрацю в контексті взаємного товарообігу, а також реалізації спільних проектів на ринках третіх країн. Наразі сторони фіксують добрий рівень економічної взаємодії, зростання двосторонньої торгівлі і розраховують на активізацію інвестиційної співпраці.