Реформована та демократична Україна - найкраща відповідь на російську військову агресію, - Іванна Климпуш-Цинцадзе у Стокгольмі

Боротьба з корупцією, зміцнення демократичних інститутів та економічний розвиток – фундаментальні основи реформ, які здатні зробити непереможною будь-яку державу. І Україна вже на цьому шляху. Наразі триває активна робота, проекти десятків законів, спрямованих на економічний розвиток та впровадження Угоди про асоціацію, вже в Парламенті. Про це заявила Віце-прем’єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі з Міністром закордонних справ Швеції Маргот Вальстрьом у Стокгольмі. За словами Віце-прем’єр-міністра, Україна планує представити всебічно оновлений план реформ на другій конференції з реформ в Україні, яка відбудеться 27 червня 2018 року в Копенгагені. «Ми з нетерпінням чекаємо участі Швеції у цьому заході високого рівня. Також очікуємо, що під час майбутньої Конференції обговорюватимуться нові інструменти фінансової підтримки ЄС за довгостроковим проектом - Європейським планом для України», - підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе. Маргот Вальстрьом подякувала за запрошення та висловила солідарність з Україною: «Ми підтримує курс реформ, які провадить нині Україна. Швеція і надалі працюватиме з ЄС в інтересах України».

Окрім того, під час зустрічі сторони обговорили широке коло питань двостороннього та багатостороннього діалогу Україна-Швеція. Зокрема, йшлося про виконання Мінських угод, посилення санкційного тиску на Росію, співпрацю з ЄС, двосторонній діалог та поглиблення співробітництва в оборонному секторі, торгово-економічну співпрацю, гендерні питання, енергетичну та кібербезпеку тощо.

Обговорюючи питання енергетичної співпраці, Віце-прем’єр-міністр підкреслила, що енергетична безпека залишається основним пріоритетом внутрішньої політики та співробітництва між Україною та державами-членами ЄС. За її словами «Північний потік-2» – це політичний проект, що послаблює позицію України як країни-транзитера газу, завдає серйозної шкоди українській економіці та підриває функціонування й дієвість Європейського енергетичного союзу. «Безвідповідальне лобіювання проекту «Північний потік-2» призведе також і до катастрофічної загрози екосистемі регіону Балтійського моря. Тому ми розраховуємо на підтримку Швеції щодо протидії реалізації цього геополітичного проекту», – додала Іванна Климпуш-Цинцадзе. Міністр закордонних справ Швеції своєю чергою наголосила, що «Північний потік-2» це більше ніж енергетична політика, у першу чергу - це інструмент тиску з боку Росії, і майбутнє проекту має вирішуватися на загальноєвропейському рівні, із залученням європейських інституцій. Швеція разом із Данією звернулися до Європейської Комісії щодо позиції з цього приводу.

Іванна Климпуш-Цинцадзе звернула увагу на значний прогрес у сфері торгово-економічної співпраці. За останній рік товарообіг між Україною та Швецією зріс на 4,2% в порівнянні з 2016 роком і склав 510,9 млн дол. США. Україна є привабливим місцем для багатьох шведських компаній, які бажають розширити свій бізнес. «Ми вітаємо той факт, що вже цього року відомі шведські компанії IKEA та H&M вийдуть на ринок України», - наголосила Віце-прем’єр-міністр. Також Іванна Климпуш-Цинцадзе додала, що Шведсько-український бізнес-форум залишається ефективним інструментом для розвитку торговельно-економічного співробітництва між країнами. Цьогоріч захід відбудеться 14 червня в Києві.