Павло Петренко та Роман Ващук дали старт кампанії «Безоплатна правова допомога – завжди поруч»

Сьогодні Міністр юстиції Павло Петренко та Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук дали старт інформаційній кампанії «Безоплатна правова допомога – завжди поруч». Мета проекту – інформувати громадян на прикладах життєвих історій українців про можливості захисту прав завдяки роботі юристів та адвокатів системи безоплатної правової допомоги Мін’юсту.

«Ми запускаємо інформаційну кампанію, яка має на конкретних прикладах успішних історій українських громадян донести ключове повідомлення – право на захист є у кожного і його можна реалізувати за допомогою нашої системи безоплатної правової допомоги», - наголосив очільник Мін’юсту.

Він зауважив, що безоплатна правова допомога – один з найуспішніших проектів Міністерства юстиції, Уряду та міжнародних партнерів, який поновлює справедливість і забезпечує реалізацію права українців на захист. Саме тому дана ініціатива – серед пріоритетів держави.

«Шлях, який ми пройшли за останні 5 років, це шлях поступового відновлення довіри громадян до країни як захисника їхніх прав. За ці 5 років понад 2 мільйони українців скористалися послугами безоплатної правової допомоги», - підкреслив Міністр юстиції.

Він додав: за цей час система від ідеї запровадження захисту від незаконного переслідування держави через правоохоронні органи виросла до понад 550 центрів та бюро безоплатної правової допомоги, де працюють тисячі адвокатів та юристів.

«2300 українських громадян, яких захищали адвокати системи безоплатної правової допомоги, були виправдані у кримінальних справах. Це 2300 доль, які не були зламані правоохоронною системою і кинуті на вівтар беззаконня й несправедливості. Вони є свідченням того, що в країні відновлюється право на захист», - заявив Павло Петренко.

Він подякував надійним партнерам Міністерства юстиції – Уряду Канади й проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» – котрі з перших днів заснування системи безоплатної правової допомоги підтримували всі ініціативи, спрямовані на захист прав українців.

Посол Канади в Україні Роман Ващук у свою чергу наголосив, що будь-яка демократична держава має забезпечити доступ до безоплатної правової допомоги для найбільш вразливих категорій громадян.

«Проект безоплатної правової допомоги перевів це зобов’язання в Україні з площини теорії у площину практики. Це реальний приклад реформи, націленої на найбільш вразливі верстви населення», - зауважив Посол.

Але, додав він, для того, щоб українці користувалися цією можливістю, – важливо надати їм якомога ширшу інформацію про проект.

«Ці історії з життя будуть найбільш переконливими для українців, які є одними з найбільших скептиків. Достукатися до людей – це обов’язок держави і партнерів запровадження проекту безоплатної правової допомоги», - наголосив Роман Ващук.

За словами директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олексія Бонюка, мета кампанії – інформувати якнайширше коло громадян України про систему безоплатної правової допомоги.

«Ми надаємо інформацію про систему державної соціальної гарантії, яка вже 5 років існує в Україні і якою мають можливість скористатися громадяни, щоб отримати якісну безоплатну правову допомогу. В рамках проекту було виготовлено 6 соціальних роликів, а також підготовлено низку друкованих матеріалів. У їх основу лягли реальні життєві історії клієнтів системи БПД, які звернулися за правовою допомогою», - зазначив керівник Координаційного центру.

За словами директора українсько-канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога України» Лариси Бізо, цей проект дає бачення того, як може змінитися життя у разі використання послуг системи безоплатної правової допомоги.

«Ми залучили молодих режисерів, для яких ця тема була не байдужа. Наша мета полягала у тому, щоб створити відеоролики, які б показували українцям реальні життєві приклади. Також для нас було дуже важливо через ці історії збільшити рівень довіри до системи», - зауважила Лариса Бізо.