1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
http://wakare-pro.com
http://wasuretai.com
http://ac-sodan.info

Дайджест новин Уряду

Україна та ЄБРР започатковують нову стратегію взаємодії, – зустріч Глави Уряду з Віце-президентом Банку

Україна та Європейський банк реконструкції та розвитку започатковують нову стратегію взаємодії, яка передбачає реалізацію довготривалих і фінансово великих проектів, як на рівні приватного сектору, так і на рівні державного управління. Відповідні домовленості були досягнуті під час зустрічі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з Віце-президентом  ЄБРР Аленом Пію. Віце-президент Банку представив нового регіонального  директора Банку - Маттео Патроне, який замінив на цій посаді Франсіса Маліжа. Він також подякував Володимиру Гройсману за той рівень лідерства, який дозволяє нарощувати обсяги співпраці.

«Певно, у нас більше немає країн-партнерів, аналогічних Україні, - зазначив Віце-президент   ЄБРР. -   Ми затвердили нову стратегію діяльності з Україною, і один з ключових напрямків – активізація і збільшення нашої діяльності в приватному та державному секторі».

За словами Алена Пію, Банк дуже зацікавлений в проектах альтернативної енергетики, розвитку державних банків. Саме тому дуже очікуваними будуть законодавчі ініціативи, які стосуються закону про альтернативну енергетику, про державні банки, про концесії і про діяльність бізнес-омбудсмена.

«Обсяги співпраці, які ми зараз маємо, певно не відповідають нашому потенціалу. Ви сказали про зміни до законодавства, і в більшості ми їх підтримуємо. Але це робочі процеси, - підкреслив Володимир Гройсман. - Ми концентруємося на удосконаленні законодавства, і одночасно треба концентруватися на тих можливостях, які вже є. Це мають бути паралельні процеси. Ми не можемо чекати прийняття законів, їх впровадження – це може зайняти роки. А економіка потребує рухів вже зараз».

Такими рухами, на думку співрозмовників, можуть стати процеси приватизації, в тому числі великих об’єктів, активізація співпраці на рівні муніципалітетів та в секторі інфраструктурних проектів. Так, вже до кінця року ЄБРР планує підписати низку практичних домовленостей з ПАТ «Укрзалізниця» та держпідприємством «Украерорух». 

«Коли я говорю з інвесторами, і ми обговорюємо Україну, всі дискусії йдуть у позитивному ключі», - сказав Ален Пію.

«Україна буде зростати, - сказав Володимир Гройсман. – Думаю, наступного року нам вдасться збільшити портфель проектів».

 Володимир Кістіон провів нараду щодо ситуації на ринку залізничних перевезень продукції агропромислового комплексу

Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон у Будинку Уряду провів нараду щодо ситуації на ринку залізничних перевезень продукції агропромислового комплексу. За одним столом зібралися народні депутати України, представники міністерств і відомств, головного залізничного перевізника країни та керівники асоціацій аграрного бізнесу, щоб обговорити проблематику на ринку вантажних перевезень Укрзалізницею та спільно знайти шляхи її вирішення.

«Ситуації, які завдають непоправних втрат економіці України, є неприпустимими. Якщо виникає проблематика, вона має вирішуватися оперативно у тісному діалозі «влада-бізнес». Адже втрати аграріїв, які скаржаться на нестачу зерновозів, це втрати всієї української економіки», - наголосив в ході зустрічі Володимир Кістіон.

Для оперативного врегулювання ситуації та унеможливлення появи подібних проблем в майбутньому Віце-прем’єр-міністр доручив створити при Мінагрополітики штаб, який у щоденному режимі моніторитиме ситуацію на ринку залізничних перевезень та доповідатиме про результати Уряду.

Мінінфраструктури та Укрзалізниці доручено разом з представниками бізнесу опрацювати питання удосконалення правил перевезення вантажів залізничним транспортом з урахуванням необхідності довгострокового планування перевезень вантажів.

Антимонопольний комітет у стислі строки має здійснити перевірку обґрунтованості підвищення ПАТ «Укрзалізниця» тарифів на вантажні залізничні перевезення та дотримання антимонопольного законодавства.

«Укрзалізниця, зважаючи на активний період експорту зернових, невідкладно повинна удосконалити диспетчеризацію процесу перевезення, забезпечити прозорість та прогнозованість розподілу вагонів й локомотивів. Домінувати має господарський підхід та злагоджена робота», - резюмував Володимир Кістіон.

 Державна міжвідомча комісія звертає увагу місцевої влади та іноземних партнерів на необхідність дотримання чинного законодавства України у сфері увічнення пам’яті жертв воєн та політичних репресій

23 жовтня під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка відбулося засідання Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій.

У ході засідання члени комісії розглянули низку питань, пов’язаних із увічненням пам’яті (встановлення пам’ятних знаків, меморіалів тощо) загиблих на території України солдат іноземних держав.

«Питання увічнення пам’яті та впорядкування поховань є надзвичайно актуальним у міждержавних відносинах. Наше завдання ввести цю діяльність як наших іноземних партнерів , так і українських органів місцевого самоврядування та місцевої влади у правове русло», - зазначив Віце-прем’єр-міністр, голова Державної міжвідомчої комісії Павло Розенко.

За результатами обговорення Державна міжвідомча комісія ухвалила рішення звернутися до обласних та Київської міської державної адміністрації, а також до посольств країн, з якими укладено двосторонні угоди про збереження місць пам'яті і поховання жертв війни та політичних репресій, з вимогою забезпечити виконання законів України, актів Кабінету Міністрів України та інших нормативно-правових документів у сфері пошуку, ексгумації, перепоховання останків жертв воєн та політичних репресій, впорядкування місць поховань, спорудження та реставрації пам’ятників та пам’ятних знаків.

Також Державна міжвідомча комісія звертає особливу увагу Національної поліції України на необхідність профілактики та посилення превентивної діяльності, спрямованої на запобігання вчиненню правопорушень у цій сфері.

Довідково

У 2018 році до Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій зверталися 10 спеціалізованих підприємств для отримання дозволів на проведення ексгумації та перепоховання останків жертв воєн та політичних репресій.

Всього було надано 56 дозволів для проведення робіт з ексгумації останків жертв воєн та політичних репресій у 95 населених пунктах України. Роботи з ексгумації проводилися або тривають зараз у 20 областях України.

 Іванна Климпуш-Цинцадзе вшанувала пам`ять загиблих австралійських солдатів

Під час робочого візиту до Австралії Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе поклала квіти від Уряду України до Могили Невідомого солдата в Австралійському військовому меморіалі у Канберрі.

Також вона вшанувала пам`ять загиблих вояків біля Дошки слави, яка складається з бронзових пластин з іменами ста двох тисяч австралійських військовослужбовців. «Зворушливо, що на табличках зазначені лише імена та відсутні звання і нагороди загиблих, оскільки, як вважають австралійці, смерть рівняє людей», – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона зазначила, що Україна, яка нині зіштовхнулася з російською агресією і щодня втрачає своїх людей на фронті, може повчитися в Австралії так гідно і зворушливо вшановувати своїх захисників і захисниць.

«Популяризація останніми роками в Україні квітки червоного маку – дуже важливий крок до зміни підходів із вшанування пам`яті полеглих у минулих і теперішній війні, – додала Віце-прем`єр-міністр. – У цьому меморіалі теж бачимо ці маки – символ болю і водночас вдячності, який зрозумілий людям на всіх континентах».

Довідково

Австралійський військовий меморіал розташований у м. Канберрі, неподалік від будинку Парламенту, і є однією з найвідоміших історичних пам’яток країни, присвячених австралійським солдатам, які загинули в різні часи. Меморіальний комплекс було побудовано у 1941 році.

Двоповерхове приміщення Меморіального комплексу складається з Меморіального музею, де зберігається низка фотографій, фільмів, записів, що стосуються військових конфліктів, участь у яких брала Австралія, внутрішнього двору, де розташовано Вічний вогонь, дослідного центру та Мавзолею із могилою Невідомого солдата. Більшість записів, фотографій, що розміщені на другому поверсі Меморіального музею, переважно належать до періоду Другої світової війни.

У центрі Меморіалу розташовано Залу пам’яті, яка побудована у формі восьмикутника, на чотирьох стінах якого у вигляді мозаїки викладені зображення солдата, моряка, льотчика і жінки-військовослужбовця.

Щодня Дошку слави відвідують рідні загиблих солдатів, щоб вшанувати їхню пам’ять. Багато хто з відвідувачів прикріплюють квітки маку у щілинах, які розташовані між табличками з іменами загиблих.

Україна зацікавлена в досвіді Австралії з реабілітації та соціальної адаптації ветеранів, - Іванна Климпуш-Цинцадзе

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася у Канберрі з Міністром у справах ветеранів Австралії Дарреном Честером під час свого робочого візиту.

Відбувся активний та надзвичайно корисний обмін думками про спільні підходи та відмінності функціонування систем соціальної, психологічної та медичної реабілітації в Україні та Австралії.

Окремо сторони обговорили існуючі умови та можливості подальшого професійного розвитку військовослужбовців після їх звільнення зі служби.

Також йшлося про можливість створення Міністерства ветеранів в Україні. «Сьогодні ми підійшли до усвідомлення необхідності створення Міністерства у справах ветеранів в Україні. Досвід Австралії та, зокрема, Міністерства у справах ветеранів щодо реабілітації та соціальній адаптації ветеранів військової служби, був би дуже цінним для нас», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«Важливо мати окрему інституцію, яка б опікувалася справами ветеранів з комплексними підходами до реабілітації фізичного, психологічного та соціального характеру», - наголосив своєю чергою Даррен Честер.

Віце-прем’єр-міністр подякувала Уряду Австралії за тверду і послідовну позицію щодо України, за рішучу підтримку суверенітету, територіальної цілісності та єдності нашої держави. «Особливо відзначу участь австралійської сторони у проекті з протезування в Україні. Сподіваюсь, що співпраця в цій галузі буде продовжена», – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Довідково

Даррен Честер з березня 2018 р. обіймає посаду Міністра у справах ветеранів Австралії. Міністр у справах оборонного персоналу Австралії, Cпецпредставник з допомоги Прем’єр-міністру Австралії з питань сторіччя АНЗАК. До цього був двічі обраний до Палати представників Парламенту Австралії від округу Гіппсланд, штат Вікторія; був тіньовим парламентським секретарем з питань доріг та регіонального транспорту; парламентським секретарем Міністра оборони; Помічником Міністра оборони; Міністром інфраструктури та транспорту; Міністром Кабінету, заступником Спікера Палати представників.

 Створення острівців безпеки на дорогах тепер є обов’язковим, – Лев Парцхаладзе

З 1 вересня 2018 року діють нові державні будівельні норми щодо проектування вулиць і доріг в населених пунктах (ДБН В.2.3-5:2018 “Вулиці і дороги населених пунктів”), які, зокрема, посилили безпеку пішоходів під час перетину проїзної частини. Так, введено обов’язкове облаштування острівців безпеки на нерегульованих пішохідних переходах через проїзну частину з 4 та більше смугами руху. Це переходи, які не мають світлофора чи регулювальника. Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

«За статистикою, кожного дня на дорогах України через неправильно обладнані наземні пішохідні переходи гине близько 10 людей. Тому для підвищення безпеки пішоходів у нових нормах була введена принципово важлива зміна – обов’язкове облаштування острівців безпеки на переходах без світлофорів чи регулювальника, які містять чотири та більше смуг руху. Така практика діє у всіх цивілізованих країнах Європи та світу і відтепер є нормою у нас. Сподіваюсь, що з її втіленням значно зменшиться кількість аварій та підвищиться безпека пішоходів на дорогах», – сказав Лев Парцхаладзе.

Згідно з ДБН, мінімальна ширина острівця безпеки в місці пішохідного переходу повинна бути не менше 2 м, мінімальна довжина – 8 м. Вони можуть облаштовуватися на розділовій смузі або шляхом звуження смуг руху до 2,75 м і вигину осі смуги руху.

Центральні острівці безпеки мають відрізнятися за типом покриття, структурою чи кольором, переважно бути піднятими над проїзною частиною з можливістю безперешкодного руху пішоходів, виділеними розміткою або мати зигзагоподібний вид з огорожею дорожнього безбар’єрного типу.

У разі неможливості влаштування острівця безпеки на нерегульованому переході необхідно передбачати регульовані пішохідні переходи – такі, що мають справний світлофор або рух на яких керується регулювальником.

Нові ДБН були розроблені фахівцями ДП “ДерждорНДІ” на заміну попереднім ДБН, які діяли з 2001 року.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

 МОН: Для громадського обговорення розміщено проект Стратегії інноваційного розвитку України, закликаємо надавати зауваження і пропозиції

Яким має бути інноваційний розвиток України до 2030 року – проект відповідної Стратегії створила група з понад 100 експертів, робота якої була організована при МОН. Документ уже розміщено на сайті відомства для громадського обговорення. Міністерство закликає всі зацікавлені сторони приєднатися та висловити свої пропозиції до 5 листопада 2018 року.

«Цей документ готувала велика робоча група, в яку увійшло понад 100 представників органів влади, науки, інноваційного бізнесу, вишів тощо. Тобто ми намагалися залучити якомога ширше коло стейкхолдерів, щоб створити документ, який враховуватиме бачення та потреби якнайбільшого числа експертів. Але, звісно, ми розуміємо, що охопити робочою групою всіх зацікавлених осіб неможливо. Більш того, будь-який документ, що створюється такою великою групою людей, матиме свої недоліки, що пов’язані з організацією їх роботи. Тому зараз ми просимо тих, кому небайдуже інноваційне майбутнє нашої держави, долучитися до обговорення проекту. Зауваження та пропозиції можна надати як на електронну скриньку, так і телефоном», – відзначила генеральний директор Директорату інновацій та трансферу технологій МОН Дар’я Чайка.

Вона підкреслила, що головною метою Стратегії є розбудова інноваційної екосистеми України. Така система має забезпечити швидке та якісне перетворення креативних ідей в інноваційні продукти і послуги, а також підвищити рівень інноваційності національної економіки.

«Україна має відносно сильні позиції і за здатністю продукувати знання, і за фактом створення інтелектуальних продуктів. Тож для нас цілком можливим є перехід до економічного зростання через інновації, і саме цей шлях сьогодні є одним з найперспективніших», – наголосила Дар’я Чайка.

У документів визначені ті проблеми, які нині існують в інноваційній системі України, способи їх вирішення, очікувані результати тощо. Так, передбачається, що в результаті впровадження Стратегії:

  • збільшаться надходження від продажу та використання об’єктів інтелектуальної власності, наукоємної продукції (результатів досліджень та розробок, програмного забезпечення, ноу-хау, інших інтелектуальних послуг);
  • збільшаться обсяги позабюджетного фінансування науково-дослідних робіт за рахунок коштів вітчизняних та іноземних інвесторів;
  • зросте частка інвестицій у нематеріальні активи від усього обсягу капітальних інвестицій;
  • збільшиться наукоємність ВВП;
  • зросте кількість щорічно зареєстрованих патентів (насамперед – закордонних) на винаходи та корисні моделі.

Стратегію схвалюватиме Кабінет Міністрів України. Відтак на її основі буде створено конкретний план заходів та нормативні документи, зокрема, зміни до законів «Про інноваційну діяльність», «Про державне регулювання діяльності у сфері трансферу технологій».

Нагадуємо, що проекти двох фіналістів Всеукраїнського фестивалю інновацій перемогли в міжнародному конкурсі University Startup World Cup у Копенгагені.

 Павло Петренко: Боротьба з корупцією – пріоритет, який забезпечить сталий розвиток країни

Для Міністерства юстиції та Уряду України питання боротьби з корупцією є пріоритетом, адже це запорука сталого розвитку держави. Про це, виступаючи в рамках XVIII Міжнародної антикорупційної конференції, повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

«Запобігання та боротьба з корупцією є пріоритетом кожної демократичної держави, яка поважає принципи Конвенції ООН проти корупції, дотримується Порядку денного стабільного розвитку 2030 та Цілей сталого розвитку, а також інших відповідних міжнародних документів. Україна доклала значних зусиль як на національному, так і на міжнародному рівнях у боротьбі з корупцією», - підкреслив очільник Мін’юсту.

За його словами, результатами комплексної антикорупційної реформи стали створення повноцінної законодавчої бази для боротьби з корупцією та формування нової інфраструктури незалежних антикорупційних органів.

«Було прийнято фундаментальне законодавство і створено нові спеціалізовані установи, серед яких - Національне антикорупційне бюро, Спеціалізована антикорупційна прокуратура, Національне агентство з запобігання корупції, Агентство з відновлення та управління активами та Державне бюро розслідувань», - поінформував присутніх Міністр юстиції.

Він зауважив: нині надзвичайно важливо забезпечити, щоб розслідувані справи про корупцію, які подані до суду, були доведені до логічного завершення у вигляді вироку.

«Для забезпечення цього нещодавно був прийнятий Закон «Про Вищий антикорупційний суд», який став визначальним кроком у завершенні формування нової антикорупційної архітектури в Україні. Оголошено конкурс на посади суддів цього суду. Однією з головних новацій в цьому питанні є створення громадської ради за участю міжнародних експертів, яка буде залучена до процесу відбору суддів. Очікується, що новий Антикорупційний суд запрацює до початку 2019 року», - підкреслив Павло Петренко.

Очільник Мін’юсту також поінформував учасників конференції про перші досягнення і результати роботи антикорупційних органів України, системи електронного декларування та електронних державних закупівель ProZorro, а також про проведення перших у світі онлайн-торгів з використанням системи захисту даних блокчейн на майданчику OpenMarket.

За його словами, з метою підвищення ефективності діяльності державних підприємств та забезпечення їх конкурентоспроможності, Уряд розпочав комплексне реформування державного сектору економіки. Серед його складових - реформа корпоративного управління та запровадженням міжнародних стандартів відповідно до рекомендацій ОЕСР.

«Парламент створив правовий фундамент, спрямований на посилення корпоративного управління державними підприємствами. Основною його новелою є вимога щодо створення наглядових рад на державних підприємствах із включенням до їхнього складу незалежних членів. Нині прийнято рішення про створення таких рад в 50 найбільших українських державних підприємствах. Вже утворено наглядові ради в 4 державних компаніях: ПАТ «НАК «Нафтогаз України», ПАТ «Магістральні газопроводи України, ПАТ «Українська залізниця» та ДП «Поліграфічний комбінат «Україна» по виготовленню цінних паперів», - зазначив Міністр юстиції.

Він повідомив, що Україна досягла значних результатів у боротьбі з фінансовими злочинами та ухиленням від сплати податків.

«Досягти цього вдалося, зокрема, шляхом запровадження системи електронного адміністрування податку на додану вартість та аналізу ризиків для блокування податкових накладних. Такий підхід перешкоджає шахрайським схемам, виключаючи можливість «ручної» роботи з ПДВ та його відшкодуванням», - додав Павло Петренко.

Нагадаємо, Міжнародна антикорупційна конференція (IACC) – ключовий глобальний форум, спрямований на об'єднання глав держав, громадянського суспільства, приватного сектору з метою вирішення дедалі складніших проблем, пов'язаних з корупцією. Заснована в 1983 році конференція проходить раз на 2 роки в різних регіонах світу. Кожного разу захід збирає від 800 до 2000 учасників з більш ніж 135 країн світу.

Обсяг будівельних робіт за 9 місяців року перевищив 86 млрд грн, – Держстат

Обсяг будівельних робіт, здійснених в Україні у січні-вересні поточного року, перевищив 86 млрд грн. Причому зростання в сегменті інженерних комунікацій склало 11,7%. І саме інженерні комунікації становили 51% загального обсягу будівництва, свідчать дані Державної служби статистики України.

Прикметно, що таке зростання відбувається не за рахунок бази порівняння, а здебільшого як свідчення стабілізації ситуації в економіці і ритмічного фінансування інфраструктурних проектів, заявлених Урядом України. 

Це підтверджує і показник індексу промислового виробництва. За 9 місяців поточного року його зростання склало 1,8%, порівняно з січнем-вереснем минулого року.

 Промвиробництво продовжує поступове зростання, – Держстат

Промислове виробництво в Україні продовжує поступове зростання – за 9 місяців року на 1,8%, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Про це свідчать дані Державної служби статистики України.

Від 1,6% до 2,2% зросло виробництво в переробці та будівній промисловості. Причому найбільші показники демонструвала хімічна промисловість (26,6%), виробництво автотранспортних засобів (15,1%). В регіональному розрізі на перші позиції по країні вийшли підприємства Сумської та Івано-Франківської областей.

24 жовтня 2018 року

 

Україна потребує підтримки з боку сильних демократій, - Іванна Климпуш-Цинцадзе в Австралії

Перебуваючи з робочим візитом у Австралії, Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілась з політологами, представниками експертних та академічних кіл, бізнесу та студентством у Мельбурнському королівському технологічному інституті (RMIT).

Виступаючи у Центрі Європейського Союзу RMIT, Віце-прем`єр-міністр зосередила увагу на перспективах і разом з тим викликах, які постають перед Україною на шляху до ЄС та НАТО.

«За останні кілька років Україні вдалось встановити саме такі відносини з Євросоюзом та НАТО, які мають бути між справжніми партнерами», - наголосила Івана Климпуш-Цинцадзе.

Вона розповіла про прогресивні зміни в українському суспільстві, відзначивши передову роль у цьому процесі молодого покоління.

«Європейська та євроатлантична інтеграція - це стратегічний курс України, який дає нам чіткий план дій щодо трансформації країни. Україна зараз платить величезну ціну за свою незалежність і право бути демократичною. Однак, незважаючи на загрози, напади та провокації, економічні та соціальні труднощі, наш курс залишається незмінним. Наша мета - побудувати міцну, процвітаючу та глобально конкурентоспроможну Україну», - зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Поряд із розвитком економічної, політичної та правової систем Україна досягла значних успіхів у реформуванні сектору безпеки. Активна взаємодія з країнами-членами НАТО у царині військової підготовки, а також участь у операціях, місіях та військових навчаннях під проводом НАТО допомагають зміцнити та реформувати Збройні Сили, що вже довели свою здатність протистояти російській агресії.

«Сьогодні Україна має одну з найбільших постійних та спроможних армій у Європі, де-факто є східним флангом НАТО. Переконана, що, досягнувши стандартів НАТО, Україна стане одним з найсильніших стовпів євроатлантичної безпеки», - підкреслила Віце-прем`єр-міністр.

Допомога Україні стати життєздатною демократією та посилення її оборонних спроможностей має ключове значення для безпеки всієї Європи та стабільності в євроатлантичному просторі. Україна, як і Австралія, прагне поглибити співпрацю та стати частиною Програми розширених можливостей НАТО (EOP). Залучення України до цієї Програми, у якій Австралія вже бере участь, допоможе зміцнити двосторонню взаємодію у питаннях оборони та безпеки.

«Ми не дозволимо нікому відвернути Україну від її європейського та євроатлантичного шляху, - запевнила Іванна Климпуш-Цинцадзе. Однак Україна потребує підтримки та допомоги сильних демократій. Це має вирішальне значення для успіху сил, які прагнуть реформувати Україну та захистити її від нападів Росії».

Найбільше слухачі цікавилися сучасним станом відносин з Росією з огляду на тривалу військову агресію РФ проти України, розвитком співробітництва з ЄС та НАТО, внутрішньою ситуацією в Україні, зокрема, у контексті майбутніх виборів.

Окрему увагу учасники дискусії приділили потенціалу позитивного впливу освітньої реформи та необхідності просування туристичної привабливості України.

Крім того, австралійських експертів цікавив розвиток агропромислового комплексу та бізнесу загалом.

Довідково

Центр Європейського Союзу заснований у січні 2010 року на базі Мельбурнського королівського технологічного університету (RMIT) для поглиблення відносин між ЄС та Австралією. Центр є осередком навчання, досліджень та інформаційної діяльності ЄС в Австралії та Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. Він виступає провідником інтересів та проектів ЄС у регіоні та сприяє поширенню інформації та знань про потенціал та можливості ЄС.

Сергій Савчук: Швеція - стратегічно важливий партнер для України у сфері заміщення газу та розвитку «чистої» енергетики

Україна та Швеція разом виграють від реалізації спільних проектів у біоенергетиці. На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, обговорюючи перспективи взаємовигідної співпраці України та Швеції у біоенергетиці із представниками Уряду Швеції, профільних асоціацій та бізнесу в рамках «Sweden Ukraine Bioenergy Cooperation Forum» у м. Стокгольм (Швеція).

«Швеція - стратегічно важливий партнер для України у сфері заміщення газу та розвитку «чистої» енергетики», - заявив Сергій Савчук.

Як відомо, ще у 2016 р. Швеція досягла 54% «чистої» енергії у кінцевому енергоспоживанні, перевиконавши поставлену ціль до 2020 р. – 49%. Нова амбітна мета країни – 100% «зеленої» енергії у 2040 році.

Основний успіх Швеції – значний розвиток біоенергетики, частка якої становить  37% в енергобалансі країни. Біомаса більшою мірою використовується для опалення. Зокрема, за даними міжнародної організації «REN21», у системі теплопостачання Швеції 90% - це енергія з відновлюваних джерел та вторинного використання тепла.

Також у Швеції близько 20% всього палива у транспортному секторі - це рідке біопаливо. Крім цього, Швеція є одним з найбільших виробників біометану в Європі.

У свою чергу Україна теж має здобутки у біоенергетиці. За останні 4 роки більше 460 млн євро інвестовано у 2 000 МВт нових потужностей, що генерують тепло «не з газу».

Ще 72 млн євро вкладено у 45 МВт біогазових установок з 2012 року.

Для роботи інвесторів, у т.ч. іноземних, в Україні є значна ресурсна база та діючі законодавчі стимули.

«Окрім цього, передбачається створити конкурентний та прозорий ринок твердого біопалива шляхом запровадження системи електронної торгівлі сировиною», - повідомив Сергій Савчук.

Голова Держенергоефективності також додав, що паралельно ведеться робота над створенням гарантованого ринку рідких біопалив. Зокрема, на законодавчому рівні планується встановити вимоги щодо обов’язкового вмісту біокомпонентів у загальному обсязі реалізації моторного палива в Україні.

«Біоенергетика України – це саме та площина, де шведський бізнес може реалізовувати вигідні проекти із залученням своїх технологій та інновацій. Важливо, що попит на такі проекти із заміщення газу в українських містах великий», - підсумував він.

Глава Уряду: В цьому опалювальному сезоні ціна на газ підвищуватися більше не буде

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман запевнив, що ціна на газ у поточному опалювальному сезоні підвищуватися більше не буде. Про це він сказав під час засідання Уряду.

«У цьому опалювальному сезоні ціна на газ підвищуватися не буде, – сказав Володимир Гройсман. – А наша програма субсидій дозволяє захистити всіх тих, хто цього потребу».

 

Глава Уряду про звіт роботи за 9 місяців: Це не бравада про успіхи, а огляд того, що зроблено і які завдання попереду

Кабінет Міністрів України продовжує традицію щоквартального звітування про роботу, і черговий звіт – за 9 місяців – це не перелік самих лише успіхів, а реальний огляд ситуації в країні, оцінка того, що зроблено, і визначення завдань на найближчі періоди. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду.

«Ми звітуємо кожен квартал. І це не бравада про успіхи, а звіт про те, що зроблено, які стоять завдання та виклики, - сказав Володимир Гройсман. - Ми маємо бути відкритими та прозорими».

Глава Уряду наголосив, що статистичні показники доводять – економіка Україна стабільна, динаміка її розвитку позитивна. Суттєві зміни проходять у більшості сфер, у тому числі в фіскальній. «Після впровадження заходів боротьби з контрабандою надходження з митниці зросли з 1,33 млрд на день до 1,75 млрд на день. Плюс близько 400 млн надходить тепер щодня», - сказав Володимир Гройсман.

Управління державною власністю, за словами Глави Уряду, так само динамічно змінюється. Формуються професійні наглядові ради на найбільших державних компаніях, запроваджуються нові принципи менеджменту. «Ми запровадили систему електронних торгів для малої приватизації. Вже провели 203 успішні аукціони з підвищенням ціни в середньому вдвічі. До того ж це означає, що на 203 об’єктах будуть нові господарі, будуть створені нові робочі місця, - сказав Володимир Гройсман. – Ми виконали план по надходженнях від оренди. І зараз бачимо у цій сфері серйозний потенціал».

Окремо Глава Уряду зупинився на сегменті зайнятості та ситуації щодо детінізації зарплат – в контексті, передусім, урядової ініціативи перевірки дотримання закону при оформленні найманих працівників. Так, завдяки перевіркам додатково укладені понад 47 тис. договорів між роботодавцями та працівниками.

Програми підтримки агропідприємств, за оцінкою Прем’єр-міністра, також спрацювали. «Ми будемо продовжувати фінансування цього напрямку, – запевнив Володимир Гройсман. – Єдине, бачимо окремі бюрократичні бар’єри, передусім у сегменті підтримки фермерів. Тож маємо спільно – фермери, Уряд – здолати цей виклик».

Енергозабезпечення – в центрі постійної уваги Уряду. Володимир Гройсман запевнив, що Україна забезпечена паливом на поточний опалювальний сезон. І, що найголовніше, ціна на газ в найближчі місяці – до кінця опалювального сезону – підвищуватися не буде. А програма субсидій захистить всіх, кому потрібна буде адресна допомога.

Суттєвими є результати реформи системи охорони здоров’я. Так, вже 20 млн українців підписали декларації з лікарями, а 623 медзаклади мають прямі договори з Національною службою здоров’я. Лікарі, які працюють у цих закладах, отримують зарплати за новим принципом «гроші ходять за пацієнтом». «Ми також займаємося питанням розширення програми «Доступні ліки» – з огляду, в тому числі, на доставку ліків. Маємо забезпечити всіх (кому потрібні ліки за цією програмою)», - зазначив Володимир Гройсман.

Обороноздатність фінансується ритмічно – відповідно до планів. «Ми вже профінансували 118 млрд грн. Вироблено понад 2 тис. одиниць озброєння. Всі програми формуються і фінансуються відповідно до розписів, – сказав Володимир Гройсман. – Окремо хочу сказати про соціальний захист військовослужбовців. Розподілено 667 квартир, виділено 19,8 тис. ділянок учасникам АТО».

Глава Уряду зазначив, що завершується жовтень, і завдання – якісно завершити 2018 рік і увійти спокійно у 2019 рік. І тут важливо ухвалити реалістичний і правдивий Державний бюджет. «Маю надію, до 1 грудня Україна отримає збалансований реалістичний Державний бюджет. Це б означало, що ми прогнозовано і якісно будемо дивитися в 2019 рік», – додав Володимир Гройсман.

Звіт Уряду України за 9 місяців 2018 року

Структурні підрозділи

Центр надання адміністративних послуг
Інформація про Центр
Дозвільний центр
Нормативно-правові акти
Перелік адмінпослуг
Порядок надання адмінпослуг
Інформаційні та технологічні картки
Схема проїзду
Служба у справах дітей та сім'ї
Інформація про ССДС
Положення
Соціально-правовий захист дітей
Опіка та піклування
Усиновлення та розвиток сімейних форм виховання
Розвиток сімейних форм влаштування
Усиновлення
Дитячі будинки сімейного типу
Прийомні сім'ї
Матері-героїні
Присвоєння почесного звання України "Мати-героїня"
Багатодітні сім'ї
Які сім'ї вважаються багатодітними
Інформація про видачу посвідчень
Необхідні документи для видачі посвідчень багатодітним родинам
Правила користування посвідченням
Протидія торгівлі людьми
Відділ економічного розвитку та інфраструктури
Склад відділу
Положення
Промисловість
Відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства
Інформація про відділ
Положення
містобудівна документація
Детальні плани територій
Реєстр містобудівних умов
Відділ освіти
Інформація про відділ
Положення
Графіки прийому
Технологічні картки послуг які надаються
Відділ культури, молоді та спорту
Інформація про відділ
Положення
Паспорта програм відділ культури
Відділ з питань цивільного захисту, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, екології та охорони праці
Інформація про відділ
Положення
Управління соціального захисту населення
Інформація про управління
Положення
Керівництво
Перелік послуг
Новини
Управління агропромислового розвитку
Інформація про відділ
Положення
Управління фінансів
Інформація про відділ
Положення
Керівництво
нормативні документи
Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді
Інформація про центр
Положення
Керівництво

Телефони

"гарячої лінії"

Штабу допомоги військовослужбовцям, які беруть участь в АТО, та їхнім родинам

 

Територіальні органи влади

Білоцерківська об'єднана державна податкова інспекція
Пенсійний фонд
новини
архів новин
Доступ до публічної інформації
Графік прийому
Пенсіонерам
Застрахованим особам
Страхувальникам
запобігання проявам корупції
добровільна участь
Передплата періодичних видань
Ветеринарна служба
Територіальний центр соціального обслуговування
Інформація про центр
Положення
Керівництво
Центр соціальних служб для сімї, дітей та молоді
Відділ Держгеокадастру
Управління казначейства
Сектор Головного управління державної служби НС
Відділ статистики
Інформація про відділ
Статистичні дані
Центр зайнятості
Центр первинної медико-санітарної допомоги
Центральна районна лікарня
Відділ Національної поліції
Управління Державної автомобільної інспекції
Київоблгаз інформує
Рокитнянський районний військовий комісаріат