Про громадські слухання в селі Насташка

06 лютого 2018 року на Рокитнянщині вкотре відбулися громадські слухання щодо об’єднання територіальних громад району (далі – ОТГ).

Цього дня громадські слухання проводились у селі Насташка в приміщенні сільського будинку культури. Ініціатором громадських слухань був голова Насташівської сільської ради Віктор Чумаківський спільно з виконавчим комітетом та депутатами цієї сільської ради. Для вирішення актуального питання щодо створення ОТГ зібралася чимала кількість жителів підвідомчих територій Острівської, Насташівської, Бирюківської сільських рад, місцевих підприємців та активістів. На громадські слухання також завітали й представники райдержадміністрації, депутати районної ради та представники місцевих ЗМІ. Громадський порядок та медичний супровід на слуханнях забезпечили представники поліції та медичні працівники.

В ході громадських слухань місцеві жителі висловили свої пропозиції створення окремої об’єднаної територіальної громади із центром - село Острів, до якої входитимуть три нинішні сільські ради (Острівська, Насташівська та Бирюківська). До усіх присутніх було доведено механізм створення ОТГ та усі вимоги щодо її функціонування.

Місцеві жителі не вагалися у своєму рішенні щодо створення окремої ОТГ, проте були суперечки щодо визначення його центру. За результатами громадських слухань та перед прийняттям такого відповідального рішення (створення окремої ОТГ) було вирішено сформувати ініціативні групи з проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення зазначених сільських рад щодо створення окремої ОТГ, та, згодом, на загальних зборах жителів вказаних сільських рад прийняти спільне рішення місцевої громади.

Впродовж громадських слухань кожен із присутніх мав змогу висловити своє власне бачення щодо моделі створення окремої ОТГ.