Про шаховий турнір пам’яті загиблим воїнам АТО

10 березня 2018 року в шаховому клубі села Синява був проведений щорічний відкритий районний шаховий турнір, присвячений пам’яті воїнам, загиблим в зоні антитерористичної операції.

За підсумками проведених бойових дій в Україні загинули 2750 воїнів (і це лише офіційні дані про тих, кого вдалося ідентифікувати та захоронити). Солдати добровольчих загонів та регулярної армії віддали життя за кожного з нас, захищаючи незалежність та територіальну цілісність нашої держави, серед них вісім найкращих наших земляків:

Островський Олександр Олександрович (с. Житні Гори), Сова Анатолій Андрійович (с. Синява), Олефір Олександр Павлович (с. Острів), Павленко Дмитро Петрович (с. Пугачівка), Білобров Юрій Вікторович (смт Рокитне), Герой України Зінич Ігор Вікторович (смт Рокитне), Андрєєв Артем Вадимович (смт Рокитне) і Сорокодзюба Іван Михайлович (смт Рокитне). Вічна пам’ять нашим героям та низький уклін за мирне життя!

На заході були присутні воїни, які пройшли жорстокі випробування на передовій у тяжких, екстремальних умовах, ризикували своїм життям та здоров’ям, зазнавши поранень та контузій.

Нічого не проходить безслідно, повернувшись із передової, від тяжких хвороб померли наші земляки: Слюсар Олександр Михайлович, Вітренко Сергій Олександрович, Бакал Василь Миколайович, Фокін Роман Валерійович, Зінченко Ігор Володимирович.

Присутніх на шаховому турнірі учасників бойових дій в зоні АТО, родичів наших загиблих земляків та вшанувальників інтелектуальних видів спорту з п’яти районів нашої області привітали: перший заступник голови Рокитнянської райдержадміністрації Олег Юрійович Приліпко, голова районної ради Олександр Григорович Конопчук, голова молодіжної громадської організації «СПОРТИВНИЙ КЛУБ «ІНТЕГРАЛ» Микола Семенович Заєць, керівник ТОВ «Синявське» Ярослав Васильович Литвин, депутат районної ради Сергій Вікторович Зінченко та батько загиблого воїна Олефір Павло Петрович.

На урочистостях, присвячених звитязі наших героїчних земляків, хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих воїнів.

Токар ТОВ «Заросянське» Михайло Босенко, що воював на сході країни, подарував шаховому клубу власноруч зроблені шахи, з якими він не розлучався на передовій.

По закінченню відзначень члени Рокитнянської громадської організації учасників АТО та учасників бойових дій «Росичі» спільно із родичами загиблих й молоддю поклали квіти до пам’ятника загиблих воїнів АТО.

Після нагородження переможців та призерів турніру відбувся поминальний обід.

Захід був проведений за фінансової підтримки депутата обласної ради Сіренка М. М., директора ТОВ «Синявське» Литвина Я.В., заступника директора ПАФ «Україна» Зінченка С.В., Рокитнянської районної державної адміністрації, Рокитнянської районної ради, Рокитнянської селищної ради та Синявської сільської ради.

Керівник ТОВ «Заросянське» і постійний спонсор шахово-шашкового клубу - Заєць М.С. передав сім’ям загиблих воїнів матеріальну допомогу.

За результатами проведеного турніру:

І місце виборов Ковбасюк Володимир (м. Біла Церква);

ІІ місце - Фещенко Богдан (с. Синява);

ІІІ місце - Турянський Олександр (м. Тараща);

ІV місце - Сокол Михайло (м. Кагарлик);

V місце - Онопрієнко Григорій (м. Тараща);

VІ місце - Хімаздір Константин (м. Кагарлик).

Загальнокомандні місця:

І місце – смт Рокитне (команда «Успіх»);

ІІ місце - м. Тараща;

ІІІ місце - м. Кагарлик.

Кращі по району:

І місце - Демчишин Анатолій (смт Рокитне);

ІІ місце - Фещенко Михайло (с. Синява);

ІІІ місце - Чапала Анатолій (смт Рокитне).