Про військово-патріотичну гру «Джура»

01 червня 2018 року з нагоди Міжнародного дня захисту дітей в рамках проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») в селищі Рокитне відбулася районна гра «Джура 2018». Метою гри є військово-патріотичне й морально-етичне виховання української молоді на основі козацьких традицій.

На спортивному комплексі смт Рокитне (районний стадіон «Колос») вишикувались 14 військово-спортивних роїв із 14-ти закладів загальної середньої освіти району: Рокитнянського районного ліцею, Рокитнянських шкіл № 1,2,3,4,5, Житньогірської, Ольшаницької, Насташівської, Ромашківської шкіл та Синявського, Маківського, Савинецького, Запрудянського навчально-виховних комплексів.

Привітати учасників змагань прийшли: голова Рокитнянської районної державної адміністрації Юрій Дідик, перший заступник голови райдержадміністрації Олег Приліпко, заступник голови Рокитнянської районної державної адміністрації Лариса Кононець, районний військовий комісар Володимир Бабенко та начальник відділу освіти райдержадміністрації Сергій Діренко.

На території центрального парку біля районного стадіону рої юних патріотів розташували наметове містечко з польовою кухнею та приладдям для змагань. Голова адміністрації Юрій Дідик особисто обійшов угіддя наметового містечка, аби пересвідчитись у бойовій готовності військово-патріотичних роїв.

Вправні юні «Джури» впродовж гри демонстрували свої спортивні надбання в таких конкурсах: стройовий впоряд, топографія, стрільба з пневматичної зброї, туристсько-спортивна «Смуга перешкод», надання першої долікарської допомоги «Рятівник» та інтелектуальна гра-вікторина «Відун» (на знання історії України). Вони показали високий рівень знань з історії козацтва і своєї України, богатирський дух, фізичний гарт, знання українських традицій, навичок народної та традиційної медицини, вміння долати труднощі, володіти туристичною майстерністю, стройовою підготовкою. А також показали власні вміння змістовно проводити дозвілля.

Після виснажливих та цікавих випробувань перемогу здобув рій Рокитнянського районного ліцею (І місце), ІІ місце – рій Рокитнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3, ІІІ місце розділили два рої – Рокитнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 та Житньогірської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

По завершенню змагань призери та учасники районної гри «Джура 2018» отримали грамоти, кубки та спортивний інвентар.

Юнаки та дівчата добре постаралися, позмагалися, отримали позитивні емоції та бойовий заряд. За результатами проведених змагань гра “Сокіл” (“Джура”) є одним з найкращих національно-патріотичних та виховних заходів ігрової форми, який виховує в молоді патріотичну свідомість, зважаючи на героїчні подвиги українського народу часів козацтва.