ЖИВИ ТА ПРАЦЮЙ В УКРАЇНІ: на Київщині учасниками Акції стали майже 9 тисяч осіб

За ініціативи регіональної служби зайнятості та за підтримки Київської обласної державної адміністрації в Київській області з 01 по 30 квітня 2018 року було проведено загальнообласну акцію «Живи та працюй в Україні». У кожному центрі зайнятості області проведено різнопланові семінари, Дні відкритих дверей на підприємстві, зустрічі з роботодавцями, інтерактивні уроки, професіографічні екскурсії.

«Акцію ініційовано з метою інформування якомога більшої чисельності осіб працездатного віку щодо можливостей та переваг офіційного працевлаштування в Україні, збільшення кількості зареєстрованих вакансій, їх укомплектування та привернення уваги широкого кола громадськості до проблеми трудової міграції українців, в тому числі нелегальної, шляхом проведення заходів із залученням зацікавлених сторін соціального діалогу», - зазначає директор Київського обласного центру зайнятості Денис Дармостук.

Всього в рамках Акції проведено 399 заходів, з них – кожен п'ятий захід мав на меті сприяння у працевлаштуванні шукачів роботи. До Акції долучилися 409 роботодавців, 226 навчальних заклади Київщини, що здійснюють підготовку кадрів, 93 загальноосвітніх навчальних закладів. В цілому шукачам роботи для легального працевлаштування в Україні запропоновано 1855 вакансії, з них - 1130 вакансій презентувалися безпосередньо під час заходів: днів відкритих дверей на підприємствах, презентацій роботодавців, ярмарків та міні-ярмарків вакансій, заходів з орієнтації на службу у Збройних Силах України за контрактом. Учасниками різних тематичних заходів, що відбулися в рамках Акції стали майже 9 тис. осіб, з них – 1876 безробітних, 965 інших шукачів роботи, 605 зайнятих осіб працездатного віку, 4230 учнів загальноосвітніх навчальних закладів, 141 учнів професійно-технічних та 404 студентів вищих навчальних закладів.

Співбесіди з роботодавцями безпосередньо під час заходів пройшли 471 шукачів роботи. Із числа безробітних: одразу працевлаштовані 184 особи, 130 осіб - працевлаштовані на тимчасові робочі місця, 64 особи - зараховані до кадрових резервів підприємств, 261 безробітний отримали направлення на вирішальну співбесіду з керівниками підприємств, зорієнтовані на професійне навчання під конкретні потреби роботодавців – 44 особи, на започаткування власної справи зорієнтовані 33 особи.

З метою мотивації шукачів роботи, а особливо молоді, до праці в Україні проведено 220 профорієнтаційних заходів, причому 24 з них відбулися безпосередньо на підприємствах. Їх учасниками стали 4,7 тис. осіб.

В цілому заходи, що проводились в центрах зайнятості в рамках акції призвели до збільшення кількості осіб, зорієнтованих на професійне навчання. Налагоджена робота з роботодавцями, що дасть змогу покращення стану працевлаштування для шукачів роботи. В загальноосвітніх навчальних закладах введено нові профорієнтаційні уроки для учнів 8 класів. Також в ході проведення заходів учасникам акції були представлені переваги легалізованої зайнятості.