Про міні-ярмарок вакансій

Позитивна динаміка розвитку ринку праці залежить від багатьох чинників. Одним із таких є систематична та скоординована діяльність служби зайнятості та роботодавців. Ефективною формою співпраці з працедавцями з пошуку претендентів на вакантні місця є проведення міні-ярмарків вакансій. Так, 07 серпня 2018 року у Рокитнянській районній філії Київського обласного центру зайнятості відбувся міні-ярмарок вакансій на замовлення ПАТ "Білоцерківський консервний завод" (ТМ Крят). На міні-ярмарок було запрошено 15 незайнятих громадян.

Захід відкрила директор філії Лариса Глюза, яка ознайомила присутніх із ситуацією на ринку праці Рокитнянщини за 7 місяців 2018 року, а також пояснила присутнім, що тимчасові роботи – це стимулювання до праці, можливість отримати заробіток та бути працевлаштованим на певний час.

ПАТ "Білоцерківський консервний завод" представляли заступник голови правління з питань охорони праці, кадрових та загальних питань Валерій Урсол і начальник відділу кадрів Лариса Гаценко, які охарактеризували економічний стан підприємства, перспективи його розвитку, соціальні гарантії, умови праці робітників та заробітну плату; ознайомили зі специфікою виробничої діяльності, графіком роботи.

Присутні змогли задати питання, які їх цікавили та отримали вичерпні відповіді.

Наприкінці заходу шукачі роботи вирішили пройти співбесіду з представниками підприємства для подальшого працевлаштування. Погодились прийняти участь у тимчасових роботах на даному підприємстві 5 осіб.
Подібні заходи мотивують незайнятих громадян до трудової діяльності, дозволяють їм упевнитися у власних силах та професійних якостях, а роботодавцям – укомплектувати штат своїх підприємств.

=======

Додатково:
громадські та інші роботи тимчасового характеру є засобом реалізації політики зайнятості населення, що може зняти соціальну напругу на ринку праці, сприяти соціально-економічному розвитку регіону, а також забезпечити трудову адаптацію безробітних і бути для них джерелом доходу у скрутний з матеріальної точки зору період.

Громадські та інші роботи тимчасового характеру виконуються виключно на створених для цього тимчасових робочих місцях ― для організації таких робіт не можуть бути використані постійні робочі місця та вакансії.

До виконання громадських та інших робіт тимчасового характеру залучаються наступні категорії осіб:

- зареєстровані безробітні;

- особи, які перебувають на обліку в територіальних органах Державної служби зайнятості у районах, містах, районах у містах (далі — територіальні органи Держслужби зайнятості) як такі, що шукають роботу;

- працівники, які втратили частину заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення до 50 відсотків передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) виробництва продукції (далі — працівники, які втратили частину заробітної плати).

Участь у таких роботах зазначені особи можуть брати протягом строку, що сумарно у межах року не перевищує 180 календарних днів.

Виконання громадських робіт та робіт тимчасового характеру має здійснюватися вищезазначеними категоріями осіб на добровільних засадах.
Проте не слід забувати, що для безробітних, які не мають професії, або таких, що працювали на роботах, які не потребують спеціальної підготовки, та перебувають на обліку як безробітні більше шести місяців, підходящою роботою також вважається участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, тривалість яких перевищує один місяць. Так само і для громадян, які бажають відновити трудову діяльність після перерви, що триває більше 12-ти місяців, участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру, що тривають понад один місяць, за умови, що вони відповідають їх освіті, професії (спеціальності), професійному досвіду, зокрема, за спорідненими професіями, також вважається підходящою роботою. Але зазначене не стосується громадян, яким до досягнення загальновстановленого пенсійного віку залишилося два і менше років.

При цьому дворазова відмова від запропонованої підходящої роботи (тобто у даному випадку ― і від участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру) призводить до припинення реєстрації безробітного в територіальних органах Держслужби зайнятості та, відповідно, до втрати матеріальної підтримки на період пошуку роботи.

На осіб, які беруть участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, поширюються державні соціальні гарантії, передбачені законодавством про працю та зайнятість населення і загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

З особами, які беруть участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, роботодавці укладають в письмовій формі строкові трудові договори, а до їх трудових книжок вносять відповідні записи.

Оплата праці таких осіб здійснюється за фактично виконану роботу в розмірі, що не може бути меншим, ніж мінімальний розмір заробітної плати, та відповідно до положень угоди.

Безробітним, які брали участь у виконанні громадських або інших робіт тимчасового характеру, після виконання таких робіт продовжується виплата допомоги по безробіттю у розмірах і в строки, встановлені законодавством.

Період участі зареєстрованих безробітних у громадських роботах зараховується до страхового стажу в разі наступної їх реєстрації або перереєстрації у територіальному органі Державної служби зайнятості.