Про День пам’яті жертв політичних репресій

21 травня цього року Рокитнянщина долучилася до Всеукраїнської жалоби за жертвами політичних репресій та вшанувала пам’ять жертв Великого терору.

День пам’яті і скорботи про тих, хто загинув або постраждав в Україні внаслідок політичних репресій комуністичного режиму, спочатку з’явився в національному календарі наприкінці 90-х років і носив назву «День пам’яті жертв голодомору», відображаючи в своєму формулюванні один з найтяжчих злочинів безжальної більшовицької влади проти людства і, зокрема, народу нашої країни. Указом Президента України № 431/2007 від 21 травня 2007 року «Про заходи у зв'язку з 70-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937 – 1938 років» в Україні встановлено День пам'яті жертв політичних репресій, який відзначається щороку у третю неділю травня.

Цього дня на всіх адміністративних будівлях селища та району відбулося приспущення Державного Прапора України та пов’язування жалобних стрічок на них.

Також з метою формування національної свідомості, патріотичного виховання дітей, учнівської молоді, гідного вшанування пам’яті жертв політичних репресій та надання належної підтримки колишнім політичним в’язням і репресованим у всіх загальноосвітніх навчальних закладах та бібліотеках району були проведені інформаційно-освітні заходи щодо пам’ятної жалобної події. На місцевому телеканалі телерадіокомпанії «Рокита» транслювалися відповідні тематичні телепередачі та на шпальтах районної газети «Вісник Рокитнянщини» висвітлено історичні події страшного тоталітарного режиму тих часів.

Релігійні організації району в цей день скорботи провели панахиди за жертвами масових політичних репресій 1937-1938 років в Україні.

Привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, шляхом проведення подібних заходів має величезне значення для відродження національної пам’яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства та задля усвідомлення того, якою важкою ціною нам далася свобода і незалежність, право жити у демократичній та європейській країні!

Ми схиляємо голови, віддаючи шану тим, хто загинув чи постраждав від тоталітарного режиму за свою свободу, національність, віру, політичні переконання та громадянську позицію.